Náplň do polštářů a sedacích vaků 200 litrů, EPP granule EP45 větší, náhrada za polystyrenové kuličky, 21g/l

Polypropylenové kuličky (EPP granule) můžete použít všude tam, kde polystyrenové kuličky. Jsou vhodné jako náplň do sedacích vaků či polštářků. Jsou také široce využívané jako levnější náplň do zvířecích pelíšků (místo polystyrenových kuliček). Hlavní výhoda polypropylenových oproti polystyrenovým kuličkám je, že se méně slehávají, déle vydrží a jsou cenově výhodnější. Velikost granulí je od 3 - 4 mm (21 gramů / litr). Velikost jednoho 100l pytle je cca 75cm na výšku a cca 40cm v průměru. POZOR: vzhledem k velkým rozměrům balení NELZE toto zboží POSLAT ZÁSILKOVNOU a Českou poštou - BALÍK DO BALÍKOVNY!
Dočasně nedostupné! Dočasně nedostupné! Tento produkt není dočasně možné objednat. Využijte možnost "Upozonit na naskladnění" nebo se sem zkuste vrátit později.
Kód produktu (SKU)
67191
706 Kč

Polypropylenové kuličky nebo také EPP granulát, vyplní každý sedací vak, taburet nebo velmi oblíbené pufy. Tyto kuličky jsou lehké a pevné a mají vynikající rozměrovou paměť (vrací se do původního tvaru). Jejich dalšími výhodami jsou odolnost vůči vodě i běžným chemikáliím, fungují jako výborná tepelná a zvuková izolace a jsou 100% recyklovatelné. Neobsahují změkčovadla ani halogenovaná nadouvadla, jsou hypoalergenní a zdravotně nezávadné. Lze je prát až na 90°C. Kuličky jsou baleny v pytlech o objemu 100 nebo 200 litrů.


Hledáte inspiraci na výrobu sedacích vaků? Naši zákazníci již kuličky otestovali. Níže si můžete přečíst jejich poznatky a podívat se na fotky jejich výrobků!

 

1) Sedací vaky pro děti a pelíšek pro psa
 
Dobrý den zde jsou slíbené foto výrobků. Bohužel nemám fotky z šití, protože jsem šila po nocích, jelikož děti byly nemocné. Ušila jsem z jednoho 200l pytle od Vás 2 vaky pro děti a jeden pelíšek pro pejska. Rozkaz zněl jasně: něco s kočičkama a puntíky...
Plnění kuliček byl "horor"! :D Opravdu kuličky všude. Plnila jsem vyšší miskou. Vak je ze dvou vrstev. První vrstva je bavlna, kterou jsem tedy na tvrdo zašila, kvůli dětem (syn strašně rád vše zkoumá, takže věřím tomu že, by na to přišel a kuličky by byly všude). Druhá vrstva vaku je z kočárkoviny pro lepší údržbu, na které jsem udělala na jedné straně zip kvůli praní. Z jednoho pytle kuliček jsem udělala 2 vaky velikosti cca 100x70cm plus pelíšek pro psa cca 35x45cm, u kterého jsem postupovala stejně.
Radost byla veliká! S kuličkami se i tak pracovalo dobře. Uvidíme časem jestli se sesedí nebo vydrží. Ale oba vaky jsou využity na milión procent. Tímto děkuji za vyzkoušení a rozhodně musím ušít další pro mě. :)2) Válecí vak pro dospělého
 
Dobrý den, už mám hotovo. Brácha včera přijel na kafe a hned jsem ho zneužila, protože na plnění vaku jsou potřeba dva. Když se objevil u mě, tak jsem mu hned hlásila, že mám pro něj práci, ale on, že nemá oblečení na to, aby se ušpinil. Hned jsem mu řekla, ať se nebojí, že tohle bude čistá práce.
Protože už mám za sebou plnění dvou velkých sedacích vaků se spotřebou 350l kuliček, tak jsem věděla do čeho jdu. Stačí odpadní roura a izolepa. Vak se skládá ze dvou částí. První je vnitřní část z bavlněného plátna - otvor na dosypaní kuliček opatřený zdrhovadlem a ještě suchým zipem. A obal z kočárkoviny - ve spodní části je zdrhovadlo pro pohodlné navlečení vaku. Spotřeba byla 350l kuliček. Z toho co mi zbylo udělám kruhový bobek ve stejné výšce jak je vak, aby si tam mohl lehnout vyšší člověk a nohy neměl v luftu.
Oproti těm bílým polystyrenovým kuličkám, tak tyto černé jsou pevnější a hned tak se nesesedí. To už jde poznat, když je zkusíte mezi prsty zmáčknout. Tyto jsou lepší. Na stisk jsou pevnější, takže bych řekla, že se tak rychle nesesedí.
No, ale stejně jsem ten vysavač musela vytáhnout a vysát, protože pár koulí do toho vaku fakt nechtělo. :) 

3) Dva sedací vaky pro dospělého
 
Pytle mají základnu kruh, na kterém je našitý zip, ještě překrytý suchým zipem - jako taková pojistka. První jsem sešila u jednoho pytle šest a u druhého čtyři boční stěny, do kruhu jsem všila zip a suchý zip a nakonec sešila obě části. Potom jsem začala plnit kuličkami. Jak jsem zvyklá lopatkou. Šlo to velmi pomalu... Ale pak přišel manžel s vychytávkou. Vzal PET lahev, uřízl oba konce, jeden přilepil k pytli s kuličkami a druhý jsme dali do vaku. Trochu kuliček uteklo, ale bylo to efektivní, rychlé a pořád míň nepořádku, než kdybych to plnila starou lopatkovou metodou. Do jednoho pytle jsem nasypala cca 100l kuliček.
Měla jsem tu možnost porovnat dvě výplně do sedacích vaků a polštářů. Klasické polystyrenové kuličky a nový typ polypropylenových kuliček. Po čtrnácti dnech intenzivního testování obou pytlů naší dcerkou je evidentní, že kuličky jsou kvalitní a drží objem. :) Přijdou mi kapánek těžší než klasické, ale ty klasické se mírně slehly, takže je potřeba často doplňovat. 

Více informací
Kolekce / značka TextilCentrum.cz
Objem 200 litrů (100l pytel je cca 75cm na výšku a cca 40cm v průměru)
Složení 100% polypropylen
Gramáž 21 gramů / litr
EAN (čárový kód) 2501910119120